fxHelper
Blog

fxHelper v 51. týdnu 2020

GBPAUD - long/short náhled

Prvním párem pro 51. týden byl GBPAUD. Šlo o kombinaci nejsilnější měny 50. týdne (AUD) a té nejslabší (GBP). Australský dolar po výrazném posílení vzrostl až do významné oblasti resistence. Šlo o souběh swingové resistence a klouzavého průměru 200. Vzhledem k vysoké volatilitě v 50. týdnu, bylo možné brát v potaz také pivotové úrovně R1 a R2. AUD byl zralý na výraznější korekci níže. Britská libra se dostala pod tlak kvůli stále nedořešenému odchodu Británie z Evropské unie. Každopádně se libra dostala až do oblasti supportu, kde bez ohledu na jednání o Brexitu zareagovala a posílila. Situace byla stále nejistá, ale dva významné supporty pod cenou indexu se zdály silné. Vzhledem k vysoké volatilitě v 50. týdnu, bylo možné brát v potaz také pivotové úrovně S1 a S2.

Pár GBPAUD otevřel po víkendu poměrně velkým GAPem výše, více než 120 pipů.

Na měnovém páru GBPAUD jsem tak čekal, jaký bude další vývoj. Cena byla v neutrální oblasti. Jakmile by cena vzrostla nad silnou červenou linii, změnil by se můj náhled na shortový a hledal bych ke vstupům do Shortových obchodů resistence. V případě poklesu pod silnou zelenou linii, by se změnil můj náhled na longový a hledal bych supporty pro vstupy do longů.

Výsledek

Cena na měnovém páru GBPAUD korigovala výše, kde zareagovala na připravené resistence. Týden pak zakončila zpátky v Neutral Zóně.

NZDUSD - shortový náhled

Druhým párem pro 51. týden byl NZDUSD a shortový náhled. Novozelandský dolar se nacházel stále v oblasti resistence. Zároveň byl pořád v silném uptrendu bez korekce. Americký dolar stále oslaboval (v 8 z posledních 11 týdnů). Zároveň byl nejslabší od dubna 2018. USD byl také v silném downtrendu. Dala se proto očekávat výraznější korekce výše.

Pár NZDUSD vytvořil v 50. týdnu nové High, od dubna 2018. 

Na měnovém páru NZDUSD jsem tak hledal v 51. týdnu pouze příležitosti do shortů v oblastech resistencí, a to buď po nově vzniklém downtrendu při korekcích výše nebo při otestování zajímavých resistencí nad trhem při případném pokračování aktuálního uptrendu.

Výsledek

Cena 2x otestovala High 50. týdne a 2x na něj zareagovala. Při třetím testu došlo k proražení, ale pouze do oblasti další predikované resistence, odkud se cena odrazila opět výrazně níže.

NZDJPY - shortový náhled

Třetím párem pro 51. týden byl NZDJPY a shortový náhled. Novozelandský dolar se nacházel stále v oblasti resistence. Zároveň byl pořád v silném uptrendu bez korekce. Japonský jenbyl v oblasti supportu. Na týdenním grafu se vytvořil býčí pinbar. Dala se proto očekávat výraznější korekce výše.

Pár NZDJPY vytvořil v 50. týdnu dvojitý vrchol. Situace vypadala na korekcí níže.

Na měnovém páru NZDJPY jsem tak hledal v 51. týdnu pouze příležitosti do shortů v oblastech resistencí, a to buď po nově vzniklém downtrendu při korekcích výše nebo při otestování zajímavých resistencí nad trhem při případném pokračování aktuálního uptrendu.

Výsledek

Měnový pár zaznamenal dvě vlny poklesu. Po první vlně došlo k růstu. Cena však nedošla ani k první predikované resistenci a vydala se opět níže.

fxHelper

Využívat fxHelper jako podporu je snadné. Stačí si stáhnout a vložit template do vaší platformy MT4 a všechny supporty a resistence se vám okamžitě po vložení samy vykreslí do grafu.

Ještě nemáte fxHelper?
Získejte přístup k exkluzivním informacím a nástrojům pro úspěšné obchodování jen za 27 Kč na den
Objednat fxHelper