fxHelper
Blog

fxHelper v 50. týdnu 2020

V 50. týdnu byly na týdenní bázi vybrány dva měnové páry vhodné k obchodování. CADJPY s Long/Short náhledem a NZDUSD se Shortovým náhledem.

NZDJPY - long/short náhled

Prvním párem pro 50. týden byl CADJPY. Šlo o kombinaci nejsilnější měny 49. týdne (CAD) a té nejslabší (JPY). Kanadský dolar po výrazném posílení ve 49. týdnu vzrostl až do oblasti resistence. Na snadě tak byla korekce níže. Japonský jen ve 49. týdnu výrazně oslabil a stal se tak již podruhé za sebou nejslabší měnou týdne. Klesl až do oblasti supportu. Dala se tak očekávat korekce výše.

Pár CADJPY se nacházel v oblasti resistence.

Na měnovém páru CADJPY jsem tak čekal, jaký bude další vývoj. Cena byla v neutrální oblasti. Jakmile by cena vzrostla nad silnou červenou linii, změnil by se můj náhled na shortový a hledal bych ke vstupům do Shortových obchodů resistence. V případě poklesu pod silnou zelenou linii, by se změnil můj náhled na longový a hledal bych  supporty pro vstupy do longů.

Výsledek

Cena se po většinu týdne pohybovala v Neutrální zóně. v průběhu týdne vystoupala až do Shortové oblasti, kde zareagovala hned na okraji Shortové zóny na připravenou resistenci.

NZDUSD - shortový náhled

Novozélandský dolar ve 49. týdnu poprvé po 6 týdnech oslabil. Zároveň otestoval silnou swingovou resistenci z července roku 2019. Po oslabení se měna nacházela v korekci silného uptrendu. Americký dolar oslaboval, již oslabil v 7 z posledních 10 týdnů. Ve 49. týdnu byl druhou nejslabší měnou. V tom týdnu byl nejslabší od dubna 2018. USD je v silném downtrendu. Dá se proto očekávat výraznější korekce výše.

Pár NZDUSD vytvořil ve 49. týdnu nové High od června 2018. Zároveň byl na týdenním grafu k vidění medvědí pinbar.

Na měnovém páru NZDUSD jsem tak hledal v 50. týdnu pouze příležitosti do shortů v oblastech resistencí, a to buď po nově vzniklém downtrendu při korekcích výše nebo při otestování zajímavých resistencí nad trhem při případném pokračování aktuálního uptrendu.

Výsledek

Cena se v průběhu týdne dostala do oblasti resistencí, kde krásně reagovala na připravené cenové úrovně.

fxHelper

Využívat fxHelper jako podporu je snadné. Stačí si stáhnout a vložit template do vaší platformy MT4 a všechny supporty a resistence se vám okamžitě po vložení samy vykreslí do grafu.

Ještě nemáte fxHelper?
Získejte přístup k exkluzivním informacím a nástrojům pro úspěšné obchodování jen za 27 Kč na den
Objednat fxHelper